Fransızca - Türkçe Sözlük

190.000+ kelimelik sözlükte arayın
🇫🇷 Fransızca → Türkçe 🇹🇷 Türkçe → Fransızca 📘 Fiil Çekimi
🔍 ⭐ ⌨️
abcdefghij
klmnopqrst
uvwxyzéèêë
àâîïôùûüç
space ⌫
 
VERB: aigrir - ekşitmek

INDICATIF

PRÉSENT
je aigris
tu aigris
il/elle aigrit
nous aigrissons
vous aigrissez
ils/elles aigrissent

PASSÉ COMPOSÉ
je ai aigri
tu as aigri
il/elle a aigri
nous avons aigri
vous avez aigri
ils/elles ont aigri

IMPARFAIT
je aigrissais
tu aigrissais
il/elle aigrissait
nous aigrissions
vous aigrissiez
ils/elles aigrissaient

PLUS-QUE-PARFAIT
je avais aigri
tu avais aigri
il/elle avait aigri
nous avions aigri
vous aviez aigri
ils/elles avaient aigri

PASSÉ SIMPLE
je aigris
tu aigris
il/elle aigrit
nous aigrîmes
vous aigrîtes
ils/elles aigrirent

PASSÉ ANTÉRIEUR
je eus aigri
tu eus aigri
il/elle eut aigri
nous eûmes aigri
vous eûtes aigri
ils/elles eurent aigri

FUTUR SIMPLE
je aigrirai
tu aigriras
il/elle aigrira
nous aigrirons
vous aigrirez
ils/elles aigriront

FUTUR ANTÉRIEUR
je aurai aigri
tu auras aigri
il/elle aura aigri
nous aurons aigri
vous aurez aigri
ils/elles auront aigri

SUBJONCTIF

SUBJONCTIF PRÉSENT
je aigrisse
tu aigrisses
il/elle aigrisse
nous aigrissions
vous aigrissiez
ils/elles aigrissent

SUBJONCTIF PASSÉ
je aie aigri
tu aies aigri
il/elle ait aigri
nous ayons aigri
vous ayez aigri
ils/elles aient aigri

SUBJONCTIF IMPARFAIT
je aigrisse
tu aigrisses
il/elle aigrît
nous aigrissions
vous aigrissiez
ils/elles aigrissent

SUBJONCTIF PLUS-QUE-PARFAIT
je eusse aigri
tu eusses aigri
il/elle eût aigri
nous eussions aigri
vous eussiez aigri
ils/elles eussent aigri

CONDITIONNEL

CONDITIONNEL PRÉSENT
je aigrirais
tu aigrirais
il/elle aigrirait
nous aigririons
vous aigririez
ils/elles aigriraient

CONDITIONNEL PASSÉ
je aurais aigri
tu aurais aigri
il/elle aurait aigri
nous aurions aigri
vous auriez aigri
ils/elles auraient aigri

IMPÉRATIF

IMPÉRATIF PRÉSENT
tu aigris
nous aigrissons
vous aigrissez

IMPÉRATIF PASSÉ
tu aie aigri
nous ayons aigri
vous ayez aigri

FORMES NON PERSONNELLES

PARTICIPE PRÉSENT
aigrissant

PARTICIPE PASSÉ
aigri

INFINITIF PRÉSENT
aigrir

INFINITIF PASSÉ
avoir aigri

GÉRONDIF PRÉSENT
en aigrissant

GÉRONDIF PASSÉ
en ayant aigri
 🌍   🇩🇪   🇫🇷   🇧🇬   🇬🇷   🇪🇸   🇳🇱